Ogolna 29 lipca 2022

Bet-at-home zapowiedziało rezygnację z własnej platformy

Bet-at-home zapowiedział rezygnację z własnej platformy. Istniejąca platforma zostanie zastąpiona technologią EveryMatrix, co wiąże się z wieloma zwolnieniami w strukturach operatora hazardowego. 

Bet-at-home będzie korzystać z EveryMatrix

Niemiecki operator ogłosił, że postanowił zrezygnować z własnej platformy i postawi na rozwiązanie EveryMatrix. Technologia obejmować będzie zakłady sportowe, platformę kasynową, zarządzanie graczami, moduł płatności oraz oprogramowanie afiliacyjne. Umowa ma obowiązywać na wszystkie rynki, na których Bet-at-home jest obecny.

– Wybór EveryMatrix jako dostawcy platformy pozwoli dalej świadczyć najlepsze usługi dla naszych 5,5 miliona zarejestrowanych graczy. Jednocześnie usprawni to nasze działania na kluczowych rynkach. Takie rozwiązanie pozwoli nam wejść w kolejną fazę rozwoju – przyznał szef Bet-at-home, Marco Falchetto.

Swoje zdanie wyraził także Ebbr Groes, szef grupy EveryMatrix.

– Bet-at-hme zdominował pion zakładów sportowych na kilku rynkach europejskich. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli przyczyniać się do ich sukcesów. Umowa pomiędzy nami odzwierciedla jakość naszej platformy OddsMatrix. Ciągłe inwestycje i rozwój są podstawą tego, co robimy od wielu lat i cieszę się, że kolejni operatorzy dołączają do naszej listy klientów – przyznał Groes.

Spodziewane zwolnienia

Jednocześnie ogłoszono, że w wyniku outsourcingu należy spodziewać się wielu zwolnień wśród pracowników Bet-at-home. Swoją pracę może stracić nawet do 45 osób.

Operator obecnie zatrudnia 168 członków personelu. Znaczna liczba tych pracowników może stracić swoje posady z uwagi na to, że Bet-at-home zmniejsza wewnętrze wydatki z czym związana jest właśnie opisywana operacja i przejście na platformę EveryMatrix.

Bet-at-home poinformował także, że nie spodziewa aby outsourcing miał pozytywny wpływ na zyski w roku finansowym 2022. Poprawa oczekiwana jest od 2023 roku.

Niedawne wycofanie się z Wielkiej Brytanii

Przypomnijmy, że Bet-at-home niedawno wycofał się swoją działalność z Wielkiej Brytanii. Operator podjął taką decyzję po tym, jak tamtejsza komisja ds. hazardu zawiesiła jego licencję. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Bet-at-home w ostatnich latach próbował podejmować swoje działania również w Polsce, ale odbywało się to niezgodnie z obowiązującą ustawą hazardową. Wśród podmiotów, które traciły na działalności operatora, znajdowali się wszyscy polscy operatorzy zakładów bukmacherskich, Totalizator Sportowy, Skarb Państwa, ale także polski sport.