Automaty 13 marca 2015

Branża nie odpuści!

autor: Interplay
Środowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego nic nie zmieniła - przekonują przedstawiciele firm zajmujących się hazardem. Przedsiębiorstwa, które na ukróceniu kontrowersyjnego biznesu straciły ogromne sumy, mogą w dalszym ciągu wychodzić na drogę sądową i skarżyć Skarb Państwa nawet na 6 miliardów złotych.

Środowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego nic nie zmieniła – przekonują przedstawiciele firm zajmujących się hazardem. Przedsiębiorstwa, które na ukróceniu kontrowersyjnego biznesu straciły ogromne sumy, mogą w dalszym ciągu wychodzić na drogę sądową i skarżyć Skarb Państwa nawet na 6 miliardów złotych.

Czytaj dalej na portalu money.pl w artykule Doroty Ziemkowskiej
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hazard-w-polsce-branza-nie-ustapi-chce-sie,188,0,1734588.html?utm_source=o2_SG&utm_medium=Biznes&utm_campaign=o2

TK orzekł, co prawda, że Ustawa Hazardowa jest zgodna z Konstytucją, ale przedsiebiorcy z branży hazardowqej mogą wszczynać postępowania przed polskimi sądami cywilnymi udowadniając, że przepisy ustawy hazardowej nie są zgodne z zasadami przyjmowania nowego prawa w Unii.

Tym bardziej, że w środę Trybunał Konstytucyjny nie wskazał jasno, czy przepisy ustawy, którymi się zajmował (np. artykuł 14. ustawy, który mówi o tym, że pewne rodzaje gier, na przykład karciane lub w kości, mogą być organizowane wyłącznie w kasynach) mają charakter techniczny, a więc należy je notyfikować, czyli zgłaszać do Komisji Europejskiej. Wielu z przepytanych przez Money.pl prawników zastrzegało jednak, że na razie nie da się łatwo określić, czy takie sprawy o odszkodowanie będą miały szansę na powodzenie, ponieważ minęło zbyt mało czasu od wyroku, by zapoznać się ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Tym niemniej przedstawiciele branży nie mają wątpliwości, że będą próbować odzyskać pieniądze. – Nie sądzę, aby firmy, które zostały poszkodowane wprowadzeniem ustawy o grach hazardowych zrezygnowały z dochodzenia swoich praw – zapewnia Jacek Gasik. – Powiem więcej. Wiele z nich będzie do tego zmuszonych, albowiem w przeciwnym razie udziałowcy mogliby zarzucić zarządowi działanie na szkodę spółki.

Dodaj komentarz