Ogolna 29 lutego 2020

CEO Novomatic, Harald Neumann ogłosił rezygnację

Harald Neumann ogłosił rezygnację ze swojego stanowiska po prawie sześciu latach pracy. Powodem decyzji są sprawy rodzinne, o których Neumann nie chce mówić publicznie. 

Kim jest Harald Neumann?

Harald Neumann urodził się we Wiedniu w 1962 roku. W latach 1980-1985 skończył wiedeński uniwersytet ekonomiczny. CEO Novomtic został w październiku 2014 roku, po tym jak trzy lata wcześniej z dużymi sukcesami zarządzał spółką zależną – Novomatic Gaming Industries. Jeszcze wcześniej pełnił funkcję dyrektora naczelnego działu usług bezpieczeństwa w G4S oraz dyrektora zarządzającego w państwowej firmie, Bundesrechenzentrum, która specjalizowała się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla sektora publicznego w Austrii.

Oficjalna decyzja o rezygnacji

Decyzja o rezygnacji Haralda Neumanna została podana już wczoraj, ale dopiero dziś (29 luty 2020 rok) można mówić o oficjalnym odejściu 58-latka. Co ciekawe Neumann nadal będzie związany z Novomatic, ponieważ zachowa miejsce w radzie nadzorczej i będzie konsultował przyszłe projekty w sprawie ekspansji międzynarodowej firmy. Decyzja ta wydaje się całkiem logiczna, ponieważ trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek mógł w stu procentach zastąpić Neumanna.

Bernd Oswald dziękuję za pracę byłemu już CEO Novomatic

Oczywiście najważniejsze osoby z zarządu Novomatic od dłuższego czasu wiedziały już, że Neumann zrezygnuje z pełnionej funkcji, ale dopiero teraz doszło do oficjalnych podziękowań.

W imieniu założyciela firmy, profesora Johanna Grafa i rady nadzorczej Novomatic, chciałbym podziękować panu Neumannowi za jego wielkie zaangażowanie w ciągu ostatnich sześciu lat  – powiedział Bernd Oswald, przewodniczący rady nadzorczej Novomtic.