Ogolna 3 sierpnia 2020

Ciekawa inicjatywa Gauselmann UK. Operator rozmawia z politykami

Gauselmann UK, brytyjska spółka należąca do niemieckiego giganta gier hazardowych, rozpoczęła kampanię, która ma na celu nawiązanie bliższych relacji z politykami, którzy reprezentują społeczności na terenach, gdzie działa operator. 

Polityczna inicjatywa

Inicjatywa została zapoczątkowana przez operatora, który powitał konserwatywnego posła, Marka Pawseya, w centrum gier Merkur Cashino (AGC) w mieście Warwickshire.

Pawsey został przyjęty w AGC przez Marka Schertle’a, dyrektora operacyjnego marki Cashino Praesepe, a także dyrektora ds. stosunków publicznych i politycznych firmy Gauselmann UK, Tony’ego Boultona i szefa ds. zgodności, Amandy’ego Kiernana.

Gauselmann UK określił główny cel swojej kampanii  jako poznanie jak największej liczby posłów reprezentujących te okręgi, w których grupa prowadzi kasyna.

– Z naszej perspektywy absolutnie konieczne jest, aby posłowie dokładnie wiedzieli, o co chodzi w sektorze gier hazardowych. Brak zrozumienia często był główną przyczyną wielu błędów politycznych, które powstrzymały branżę, na co po prostu nie możemy sobie pozwolić w obecnych czasach – powiedział Tony Boulton.

Zadowolenie polityków

Poseł Mark Pawsey nie ukrywał zadowolenia ze spotkania z ludźmi związanymi z branżą hazardową, a także z zapoczątkowaniem inicjatywy przez Gauselmann UK: – Wspaniale było odwiedzić Merkur Cashino w Rugby, spotkać się z zespołem i zobaczyć środki, które wprowadzili, aby AGC stało się bezpiecznym środowiskiem dla naszych obywateli. 

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, absolutnie niezbędne jest wspieranie lokalnych firm w naszych miasteczkach, które chcą obudować biznes po pandemii koronawirusa. Nadchodzące miesiące będą wyzwaniem dla firm i sprzedawców detalicznych, ale rząd jest zaangażowany w zapewnienie im niezbędnego wsparcia, dlatego ważne było dla mnie uzyskanie uczciwej opinii od Tony’ego oraz marka Schertle’a i całego zespołu. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać kolejnej wizyty – zakończył Mark Pawsey.

Ustawa hazardowa w Wielkiej Brytanii

Oczekiwane wejście nowej ustawy o grach hazardowych jest obecnie głównym tematem dyskusji w brytyjskim przemyśle hazardowym. Zdobywając szerokie poparcie społeczne i polityczne nowe prawo ma zostać wprowadzone przez obecny rząd jeszcze w tym roku.

W nowej ustawie hazardowej znajdzie się m.in. zakaz organizowania gier losowych, w których użytkownicy szukali nagród w “skrzynkach z łupami”. Zakazane będzie również korzystanie z debetu, czy używania kart kredytowych na cele hazardowe. Wszystko po to by Brytyjczycy nie grali w gry hazardowe za pieniądze, które nie należą do nich. Co więcej wprowadzone zostaną ograniczenia związane z reklamą hazardu.