Bukmacherka 7 lipca 2020

ETOTO zmieni platformę. Nowym dostawcą będzie SB Betting

autor: Maciej Akimow
Firma bukmacherska ETOTO zmieni swojego dostawcę platformy. Oznacza to tyle, że współpraca z SBTech zmierza ku końcowi. Nowym dostawcą będzie SB Betting, które oferuje znane i sprawdzone rozwiązanie do kilku podmiotów obecnych na rynku.

O problemach ETOTO związanymi z funkcjonowaniem na polskim rynku pisaliśmy już jakiś czas temu w tym artykule. Cześć obecnych problemów firmy być może zostanie rozwiązana, ponieważ współpraca z SBTech nie układała się tak, jak to zakładano.

Wybór zawsze jest trudny

Wybór dużego, światowego dostawcy to zawsze ryzyko. Podobnie jak skazywanie się na usługi dostawcy, z którego usług korzysta wielu operatorów na jednym rynku. ETOTO mając niskie obroty w skali innych klientów firmy SBTech, było ustawione na szarym końcu w kolejce priorytetów wykonywanych zadań.

Nawet najmniejsze zmiany na stronie wymagają długiego czasu oczekiwania, a dokładając do tego większe projekty i przebudowy wymagające większej logistyki technologicznej, czas dłużył się miesiącami. Przykładem mogą być nawet zakłady wirtualne, których wdrożenie do ETOTO trwało bardzo długo.

Fuzja i problemy SBTech

W marcu globalny dostawca padł również atakom hakerów, przez co ETOTO nie mogło świadczyć usług swoim klientom przez kilkadziesiąt godzin. Mimo że wszyscy w branży wiedzieli o oficjalnych powodach, ETOTO w swoich komunikatach przekonywało, że to zaplanowane działania.

Przypomnijmy, że na polskim rynku drugą firmą, która korzysta jeszcze z usług SBTech jest PZBUK. Na całym świecie SBTech dostarcza software do przeszło 50 operatorów. W grudniu 2019 oficjalnie ogłoszono, że SBTech połączy się z DraftKings.