Ogolna 20 stycznia 2023

Holenderski regulator kara nielegalnego operatora

Holenderski regulator gier hazardowych - Kansspelautoriteit (KSA) nałożył grzywnę na Shark77 w wysokości 900 tysięcy euro. To pokłosie działalności firmy w Holandii bez posiadania odpowiedniej licencji. 

Shark77 z karą za nielegalną działalność

Firma Shark77, która posiada licencję na Malcie, prowadziła nielegalną działalność w Holandii. W związku z tym, KSA postanowił ukarać firmę, nakładając grzywnę w wysokości 900 tysięcy euro. Holenderski regulator po raz pierwszy zbadał działalność Shark77 w grudniu 2021 roku.

Dalszą analizę działań firmy prowadzono w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Ustalono, iż operator oferuje zarówno zakłady sportowe, jak i gry kasowane online w Holandii za pośrednictwem swojej strony. Regulator ustalił, iż nie posiada żadnych środków technicznych, które mogłyby powstrzymać holenderskich graczy przed dostępem do tych ofert. Z kolei firma Shark77 zaprzeczyła, iż celowo kieruje się na rynek holenderski. Operator starał się powołać na licencję, którą posiada na Malcie.

Komentarz KSA

W takich słowach decyzję o nałożeniu grzywny komentuje holenderski regulator: – Licencjonowany dostawca gier ponosi koszty, których nielegalnie działające firmy nie muszą ponosić. Ponadto nielegalni dostawcy nie płacą żadnego podatku w Holandii i nie są ograniczeni w prowadzeniu swojej działalności przez surowe przepisy ustawy o zakładach i grach hazardowych. Dzięki temu nielegalni dostawcy mogą przygotowywać inną ofertę, która np. jest zabroniona. 

tagi:Shark77

Dodaj komentarz