Ogolna 21 października 2020

Lockdown w Wielkiej Brytanii. William Hill wycenił straty

Potentat w branży hazardowej nie ma wątpliwości, że zamknięcie handlu detalicznego na Wyspach wpłynie na wynik finansowy firmy. William Hill twierdzi, że lokalne blokady mogą kosztować firmę nawet 2 miliony funtów. 

Spadek przychodów

William Hill ujawnił 9% spadek przychodów w trzecim kwartale w swojej najnowszej aktualizacji sprawozdania finansowego.

Co prawda grupa odnotowała „dobre postępy we wszystkich działach”, ale stwierdziła, że ​​dwa miliony funtów mogą zostać utracone w handlu detalicznym w związku z najnowszymi środkami koronawirusa wdrożonymi przez rząd Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie z ich aktualizacji handlowej brzmiało: – W odniesieniu do dalszych lokalnych blokad, szacujemy, że średnio zamknięcie 100 sklepów na cztery tygodnie zmniejszy EBITDA o ok. 2 mln GBP, z wyłączeniem korzyści z jakichkolwiek programów wspierania zatrudnienia, do których Grupa może się kwalifikować.

W chwili obecnej około 10% naszych nieruchomości handlowych znajduje się w regionach, w których lokalny poziom ostrzegania o COVID-19 jest sklasyfikowany jako „bardzo wysoki” zgodnie z najnowszym wytycznymi rządu – czytamy w oświadczeniu.

Nowe obostrzenia

W Wielkiej Brytanii pojawił się niedawno szereg nowych ograniczeń wprowadzonych wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19. W tym tygodniu ogłoszono, że Manchester wejdzie w blokadę poziomu 3, w wyniku której punkty bukmacherskie zostaną zamknięte w piątek.

Pomimo spadku przychodów i obaw związanych z nowymi środkami blokowania, dyrektor generalny William Hill Ulrik Bengtsson wyraził zadowolenie z wyników firmy w ostatnich miesiącach: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników handlowych grupy, które są wynikiem zaangażowania, odporności i ciężkiej pracy naszych zespołów na całym świecie. 

Odczuwam wielką dumę z pracy naszych ludzi. Pchnęliśmy firmę do przodu, nieustannie koncentrując się na naszych klientach, zwiększając konkurencyjność naszego produktu i utrzymując bezpieczeństwo graczy jako jeden z naszych najwyższych priorytetów. Co więcej wzmocniliśmy zespół liderów, a oni z kolei umożliwili swoim zespołom realizację naszych planów – zakończył Ulrik Bengtsson.

Dodaj komentarz