Kasyno 21 lipca 2022

Makau spodziewa się wyjątkowo niskiego GGR w związku z zamknięciem kasyn

autor: Mateusz Mazur
Eksperci prognozują, że branża kasyn w Makau osiągnie w lipcu rekordowo niski miesięczny przychód brutto z gier (GGR). Wszystko ze względu na fakt, iż region cały czas zmaga się z kolejną falą Covid-19.

COVID-19 nie daje za wygraną

Z racji, że od początku czerwca w Makau odnotowano 1526 przypadków Covid-19, 11 lipca władze regionu nakazały natychmiastowe zamknięcie wszystkich nieistotnych biznesów, w tym ponad 30 kasyn. Tym samym Makau doświadczyło pierwszego zamknięcia od przeszło dwóch lat. Na tym jednak nie koniec, bowiem po upływie tygodnia lockdown został przedłużony o kolejne pięć dni. Według obecnych ustaleń, kasyna mają zostać otwarte ponownie już 23 lipca.

Liczba gości kasyn spadła jeszcze przed oficjalnym zamknięciem, częściowo ze względu na pojawienie się ograniczeń dotyczących podróży i przekraczania granic. Liczba odwiedzających Makau wynosiła w maju 600 748 osób, natomiast w czerwcu spadła do 380 671.

Kasyna ucierpią na zamknięciu

W rozmowie z Macau Daily Times, ekspert branży gier, Ben Lee, przewiduje, że lipiec przyniesie najgorszy do tej pory miesięczny GGR, a za przyczynę tego faktu uznać można zamknięcia związane z pandemią Covid-19. Spadek będzie jeszcze większy, jeśli zestawimy go z wynikami notowanymi przez Makau w ubiegłym roku. W lipcu 2021 r. GGR wyniósł 1,04 mld dolarów, co czyni go drugim najlepszym wynikiem w 2021 roku.

Jeśli prognozy ekspertów okażą się słuszne, będzie to oznaczać spadek GGR o 90% w porównaniu z czerwcem 2022 r., mimo że już wówczas odnotowano najniższą wartość w tym roku.

Nic nie wskazuje na to, by kolejna fala zakażeń miała niebawem ustąpić. Kondycja branży gier w Makau może znacznie na tym ucierpieć. Lee uważa, że „sierpniowy GGR jest póki co niemożliwy do przewidzenia”, gdyż wiele będzie zależało od tego czy władze zdecydują się na częściowe zniesienie obostrzeń.

Dodaj komentarz