Ogolna 8 grudnia 2022

Naruszenia marketingowe w Holandii w trakcie mundialu. Regulator podejmuje działania

Trwa mundial w Katarze. W gronie ośmiu najlepszych ekip znalazła się Holandia. Jest to zatem rynek, na którym mistrzostwa świata cały czas są bardzo gorącym tematem. Niektóre firmy wykorzystują ten fakt w nielegalny sposób. Holenderski regulator de Kansspelautoriteit (KSA) poinformował, iż nastąpiły naruszenia marketingowe związane z mistrzostwami świata, dlatego podjęto odpowiednie działania. 

Nielegalna forma marketingu

W informacji przekazanej przez holenderskiego regulatora (KSA) możemy dowiedzieć się, iż naruszenia związane są z działaniami dotyczącymi mistrzostw świata w Katarze. Mowa m.in. o reklamach dotyczących gier pokroju predictor.

Tego typu forma marketingu nie jest legalna w Holandii ze względu na ryzyko uczestniczenia w grach przez osoby niepełnoletnie. Regulator skontaktował się z dwoma operatorami, którzy korzystali z takich form reklam, a firmy wycofały swoje spoty.

Działania KSA

Poza wspomnianymi reklamami, regulator rozmawiał również z wieloma operatorami w sprawie wykorzystywania wzorców do naśladowania w reklamie lub sponsoringu. Holenderskie prawo jasno mówi, iż nazwa lub logo firmy hazardowej nie może być używana w tej samej komunikacji, co wizerunek, głos lub imię osoby będącej wzorem do naśladowania.

KSA wydał również ostrzeżenie dla operatora reklamującego zakłady sportowe w trakcie trwania meczu. Dostawcy nie mogą promować czy sprzedawać swoich usług podczas trwania wydarzenia. Ponadto regulator skontaktował się z lokalną restauracją, która przyjmowała zakłady na mecze reprezentacji Holandii. Lokal ten nie posiadał odpowiedniej licencji na oferowanie zakładów, więc ta działalność była nielegalna.

W ostatnich tygodniach KSA wydał 14 ostrzeżeń powiązanych z mistrzostwami świata. Kilka z nich miało miejsce jeszcze przed startem mundialu.

Dodaj komentarz