Ogolna 14 września 2022

Niemieccy operatorzy kwestionują ograniczenia narzucane przez regulatora

autor: Mateusz Mazur
Trybunał Konstytucyjny w Badenii-Wirtembergii rozpatrzy sprawę czterech operatorów, którzy zakwestionowali zakaz prowadzenia zakładów sportowych w tym samym budynku, w którym funkcjonują kasyna i salony gier.

Operatorzy składają skargę

Czterech niemieckich operatorów napotkało ostatnio poważne problemy prawne związane ze swoją działalnością. Wszystko ze względu na art. 21 ust. 2. niemieckiego traktatu państwowego o grach hazardowych (GlüStV), który zabrania prowadzenia zakładów sportowych i kasyn w tym samym budynku.

Bukmacherzy zdecydowali się na złożenie skargi, w której utrzymują, że sądy administracyjne nie zapewniły odpowiedniej ochrony operatorom, którzy, w momencie uchwalenia GlüStV, a następnie § 21 ust., posiadali zakłady sportowe w tym samym budynku, w którym mieściły się kasyna.

Rozstrzygnięcie w listopadzie

Artykuł 42 (1) LGüG – ustawy hazardowej Badenii-Wirtembergii, która została wprowadzona w 2012 r. – stanowi, że obiekty hazardowe muszą być oddalone od siebie o co najmniej 500 metrów, mierzone od drzwi wejściowych do drzwi wejściowych.

Wniosek niemieckich operatorów zostanie rozpatrzony 21 listopada 2022 roku w Wyższym Sądzie Okręgowym w Stuttgarcie.

Dodaj komentarz