Ogolna 16 marca 2023

Niemiecki regulator wzywa operatorów do zacieśnienia współpracy

autor: Mateusz Mazur
Niemiecki regulator Gemeinsamen Glücksspielbehörde der Länder (GGL) pochwalił pracę operatorów podczas pierwszych trzech miesięcy sprawowania przez organ nadzoru nad rynkiem, ale wezwał firmy do ściślejszej współpracy w celu dalszej poprawy krajowego rynku.

Dobry czas niemieckiego rynku

GGL oficjalnie przejęło odpowiedzialność za regulacje w Niemczech na przełomie roku, zgodnie z Czwartym Traktatem Państwowym o Hazardzie, który wszedł w życie w lipcu 2021 r.

Ronald Benter, który kieruje GGL wraz z Benjaminem Schwanke, przyznał, że chociaż miniony okres ocenia pozytywnie, licencjobiorcy muszą ściślej współpracować, aby wspomóc organy regulacyjne zajmujące się nielegalnymi działaniami.

– Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia naprawdę atrakcyjnego rynku – powiedział Benter. – Większość wniosków o licencje została zatwierdzona. Niemniej jednak nadal widzimy niewystarczającą współpracę ze strony dostawców gier hazardowych online. Dotyczy to zarówno wpłat kaucji, jak i nieprawidłowości w obrębie poszczególnych gier. Opóźnia to proces wydawania licencji i uniemożliwia płynniejsze przejście w nową fazę rozwoju rynku – dodał.

Strony nielegalnych operatorów zablokowane już niebawem?

Benter wspomniał również o tym, w jaki sposób GGL ogranicza nielegalne działania w kraju, odnosząc się do tego, jak w obecnym tygodniu organizacja nałożyła grzywnę – której dokładna kwota nie została określona – na nienazwanego operatora, który naruszył zasady reklamowe.

Jeśli chodzi o blokowanie nielegalnych operatorów, Benter poinformował, że postępowanie sądowe nadal trwa, dodając, że sprawy nadal są w toku: – Pozostajemy optymistami i sądzimy, że instrument blokowania stron internetowych zostanie ostatecznie utrzymany przez sądy jako ostateczność w walce z nielegalnym hazardem online – powiedział Benter.

tagi:Niemcy

Dodaj komentarz