Bukmacherka 27 maja 2020

Otwarcie punktów bukmacherskich w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd ogłosił wczoraj, że wiele placówek, w tym sklepy odzieżowe, salony samochodowe, a także punkty bukmacherskie mogą ponownie otworzyć swoje lokale od 15 czerwca. 

Ważna data dla brytyjskich bukmacherów

Co prawda rząd Wielkiej Brytanii zastrzegł, że data otwarcia może się jeszcze zmienić w zależność od ewentualniej liczby zachorowań, ale w optymistycznym i najbardziej prawdopodobnym scenariuszu punkty naziemne bukmacherów zostaną otworzone w połowie czerwca.

Data ta szczególnie jest ważna dla operatorów, ponieważ szacuje się, że Premier League wznowi rozgrywki pod koniec czerwca. W tym tygodniu powinna zostać ogłoszona oficjalna data powrotu brytyjskiego futbolu.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Oczywiście rząd zastrzegł, że punkty bukmacherskie i inne ww. sklepy będą mogły być otworzone, jeśli podejmą odpowiedni kroki, które będą chronić zarówno pracowników, jak i klientów. Tym samym zaleca się właścicielom lokali bukmacherskich regularne czyszczenie i dezynfekowanie automatów do gry. Poinformowanie graczy o zachowaniu dystansu społecznego, czy osłonienie przedmiotów często dotykanych przez klientów.

Jeśli bukmacher naruszy nowe zasady bezpieczeństwa, zostanie automatycznie ukarany wysoką grzywną, a kierownictwo zostanie pociągnięte do odpowiedzialności. Z tego tytułu będzie mu groziło nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Niedługo rozpoczną się wyścigi konne, dlatego bardzo się cieszymy, że lokale bukmacherskie  w całym kraju znowu będą mogły być otworzone. Chciałbym przy tym zapewnić, że członkowie naszej grupy bardzo ciężko pracują, by być gotowym na 15 czerwca – powiedział rzecznik Betting and Gaming Council (BGC)

Ochrona miejsc pracy

Wszystkie sklepy i punkty, które nie otrzymały statusu “niezbędnych”do funkcjonowania, zostały zamknięte 20 marca w związku z epidemią koronawirusa. Zaliczyły się do nich zarówno punkty bukmacherskie, jak i kasyna oraz salony bingo. Warto zaznaczyć, że sami bukmacherzy zatrudniają blisko 50 000 pracowników.

Otworzenie sklepów i punktów bukmacherskich jest szansą dla nas wszystkich. To kluczowy krok w stronę odbudowy naszej gospodarki, a zarazem wsparcie dla milionów miejsc pracy w naszym kraju – powiedział sekretarz stanu ds. Strategii biznesowej, energetycznej i przemysłowej w Wielkiej Brytanii, Alok Sharma.

Wytyczne, które przedstawiliśmy są niezbędne, by pracownicy i klienci ponownie otwartych sklepów mogli czuć się bezpiecznie. Zapewniam, że wszyscy, którzy obecnie nie pracują, będą czuli się komfortowo w swoich miejscach pracy. Oczywiście nasze zasady chronią także klientów – dodał Alok Sharma.

Nie tylko Wielka Brytania znosi obostrzenia

Punkty bukmacherskie w Irlandii zostaną ponownie otworzone 29 czerwca. Oczywiście w tym przypadku także będą funkcjonowały w zgodzie z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Odbędzie się to zatem już po wznowieniu wyścigów konnych, które cieszą się w tym kraju dużą popularnością.

Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. Członkowie naszej organizacji pracują nad tym, by stworzyć odpowiedni protokół bezpieczeństwa, który ochroni personel i graczy. Oczekujemy również, że społeczeństwo szybko przyzwyczai się do nowego funkcjonowania lokali bukmacherskich – powiedziała Sharon Byrne z Irish Bookmakers Association