Ogolna 20 stycznia 2021

Polish Gaming Aces 2020 – jak będzie w tym roku?

autor: Maciej Akimow
Przed dwoma laty portal Interplay zapoczątkował nagrody branżowe Polish Gaming Aces dla najlepszych firm z rynku biznesu rozrywkowego. Był to przełomowy moment, ponieważ nigdy wcześniej na polskim rynku takiej inicjatywy nie było. Rok później ponownie przyznano nagrody branżowe, ale już na uroczystej gali, która odbyła się 20 lutego w City Hall w Warszawie. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa przyznanie nagród Polish Gaming Aces odbędzie się w sposób zdalny, ale przygotowaliśmy kilka dodatkowych niespodzianek, które podniosą prestiż całego wydarzenia.

Nagrody Polish Gaming Aces

Głównym celem PGA jest wyróżnienie i uznanie dla firm, które w roku poprzednim dołożyły wielu starań, by być najlepszymi w swoich kategoriach. Nagrody są również szansą dla wielu mniejszych firm, które nie zawsze są zauważane na naszym rynku. Swoimi niekonwencjonalnymi metodami i kreatywnymi sposobami potrafią jednak wzbudzić na tyle ciekawość rynku, że ich obecność jest potrzebna.

Kapituła Interplay co roku przyjmuje jednak taką metodologię wyboru nominowanych firm, by nikt nie został pominięty z powodu skali biznesu, który prowadzi. Przez cały rok skrupulatnie zapisujemy dokonania poszczególnych nominowanych firm i osób, a na ich podstawie kapituła dokonywała wyboru zwycięzców.

W pierwszym roku za który przyznano nagrody Polish Gaming Aces było 8 kategorii. Za rok 2019 nagrody różniły się tylko jedną kategorią – z uwagi na brak fuzji lub przejęcia, takiej nagrody nie przyznano. Zdecydowaliśmy się za to wtedy przyznać dwie nagrody specjalne. Pierwsza nagroda specjalna za wkład w rozwój branży rozrywkowej trafiła w ręce Iwo Bulskiego (redaktora naczelnego serwisu E-play). Natomiast Totalizator Sportowy został laureatem Grand Prix Polish Gaming Aces za działalność na rynku e-commerce. W tym roku zajdą zmiany w kategoriach, ale do momentu ogłoszenia nominacji niech zostaną one tajemnicą.

Kiedy odbędzie się Polish Gaming Aces?

W najbliższych dniach na łamach Interplay zostaną opublikowane również wszystkie kategorie i nominowani, a także kapituła konkursowa, która będzie się składała z kilku ekspertów znających różne segmenty branży.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i lokalnych obostrzeń gala Polish Gaming Aces odbędzie się zdalnie. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi już 12 lutego 2021 roku.

Powód decyzji

Niestety rok 2020 był trudnym czasem dla wielu branż. Pośrednio widać to także na mapie wielu inicjatyw. Wiele z tych branżowych imprez zostało już przełożonych kilka razy, a i tak nie wiadomo, czy odbędą się w tym roku. Obecnie Wielka Brytania, Niemcy, czy Holandia i wiele innych państw są w głębokim narodowym lockdownie. Sytuacja związaną z Covid-19 jest bardzo niepewna, dlatego jako organizatorzy Polish Gaming Aces podjęliśmy decyzję o nieprzekładaniu nagród w 2021 roku, a zorganizowaniu ich w formie zdalnej. Wierzymy przy tym i mamy ogromną nadzieję, że w kolejnym roku będziemy mogli ugościć przedstawicieli polskiej branży rozrywkowej na uroczystej gali.