Ogolna 16 marca 2023

Pracowity rok dla KSA. Holenderski regulator nałożył grzywny w wysokości 29 mln euro

autor: Mateusz Mazur
Holenderski regulator de Kansspelautoriteit (KSA) opublikował swój roczny raport za rok 2022. Organ poinformował, że w przeciągu ubiegłych dwunastu miesięcy nałożył na różne podmioty grzywny w wysokości 29 mln EUR (25,4 mln GBP / 30,5 mln USD).

Nielgalne praktyki

Powodem kar były przede wszystkim nielegalne i niezgodne z holenderskim prawem praktyki hazardowe.

René Jansen, przewodniczący KSA, powiedział, że kształt holenderskiego rynku hazardowego w minionym roku wzbudza w nim mieszane odczucia:  – W ostatnich miesiącach często pytano mnie, jak wspominam rok 2022, jako pierwszy pełny rok kalendarzowy, w którym gry losowe online były legalnie dostępne w Holandii – zaczął Jansen.

– Zawsze odpowiadam w podobny sposób – mam co do tego mieszane odczucia. Wiele rzeczy zmierza we właściwym kierunku, ale widzę również obszary, w których konieczna jest poprawa. Wiele pozostaje do zrobienia – przede wszystkim po stronie licencjobiorców – aby w pełni wpasować się w naszą wizję bezpiecznej gry – skomentował przewodniczący KSA.

29 mln euro kar grzywny

Regulator poinformował, że w 2022 r. wszczęto 277 wstępnych dochodzeń w sprawie działalności nielegalnych stron internetowych. 26 dochodzeń dotyczyło nielegalnych dostawców internetowych. W ciągu roku wydano łącznie 18 decyzji nakazujących dostosowanie się do holenderskich regulacji. Nałożono również siedem kar grzywny na łączną kwotę 29 mln euro.

KSA zauważa również, że w 2022 roku otrzymała 83 zawiadomienia dotyczące reklam nielegalnego hazardu w mediach społecznościowych. To o 71% mniej niż w 2021 roku. W sumie 59 z nich zostało zbadanych, a naruszenia stwierdzono w 16.

Dodaj komentarz