Ogolna 30 lipca 2021

Tipico dołącza do wyścigu o kupno William Hilla

Jak donoszą branżowe media Tipico, największa niemiecka firma bukmacherska, jest „wśród faworytów” walczących o przejęcie brytyjskich i europejskich punktów William Hilla, wystawionych na sprzedaż przez Caesars Entertainment.

Jak donosi Sky News dziś po południu Tipico złożyło „wiarygodną ofertę” Caesars. Zgodnie z informacjami dziennikarzy SN może ona wynosić nawet 1,5 miliarda funtów.

Walka o William Hilla

Potwierdziły się więc już wcześniejsze informacje i Tipico dołączyło do firm, które chcą kupić brytyjskiego operatora. Zainteresowanie takim zakupem wyrażali już 888 Holdings, Betfred, Apollo Global, Entain, Advent PE, BoyleSports i Kindred Group. Mowa więc o samych poważnych gracza na światowym rynku hazardowym.

Co prawda nie ma zbyt wielu szczegółów, ale potencjalna oferta Tipico będzie prawdopodobnie finansowana przez jego właściciela większościowego CVC Capital Partners.

CVC Capital Partners

Warto przypomnieć, że wcześniej CVC działał jako najbardziej aktywny fundusz PE ukierunkowany na inwestycje hazardowe. W latach 2014-2016 CVC przeprowadziło wielomiliardowe przejęcia Sky Bet, Tipico i Sisal Italia, agresywnie budując swoje europejski portfolio firm hazardowych. Obecnie CVC zarządza aktywami o wartości 75 miliardów dolarów.

Do tej pory rynek hazardowy dla CVV okazał się bardzo korzystny. Oczywiście na wycenę i ofertę dla William Hilla wpływ ma obecnie trwający w Wielkiej Brytanii przegląd ustawy hazardowej z 2005 roku.

Dodaj komentarz