Ogolna 7 lipca 2022

Trzech nowych dyrektorów dołącza do zarządu 888 Holdings

autor: Mateusz Mazur
Po sfinalizowaniu przejęcia nieamerykańskich aktywów firmy William Hill, do zarządu 888 Holdings dołączyły trzy nowe osoby: Andrea Gisle Joosen, Andria Vidler i Randy Freer.

Trzech nowych dyrektorów

Przejęcie aktywów William Hill przez 888 Holdings to spore przedsięwzięcie, które wymusiło zmiany w zarządzie spółki. Andrea Gisle Joosen, Andria Vidler i Randy Freer dołączyli do organu zarządzającego jako Niezależni Dyrektorzy Niewykonawczy (NED), zwiększając tym samym liczbę członków zarządu do dziewięciu.

– Z wielką przyjemnością witam w zarządzie 888 trzech wybitnych specjaistów: Andreę, Andrię i Randy’ego – powiedział Lord Mendelsohn, niewykonawczy przewodniczący 888. – Oprócz dalszego wzmacniania struktury korporacyjnej grupy, każdy z nich wnosi do naszego zarządu rozległe i wysoce istotne umiejętności oraz doświadczenie. Z pewnością przyniesie to również znaczące korzyści całej grupie, ponieważ idealnie wpisuje się w nasze długoterminowe cele strategiczne po sfinalizowaniu przejęcia William Hill – dodał Lord Mandelsohn.

Doświadczona kadra

Joosen jest szwedzką bizneswoman, która zasiada w zarządach kilku firm. Miała okazję pełnić rolę NED w firmach Currys orz Billerud – producenta celulozy i papieru z siedzibą w Szwecji. Nie jest to jednak jej pierwsza praca w branży rozrywkowej. W latach 2015 – 2019 pełniła rolę dyrektora niewykonawczego w Mr. Green, firmie, która cztery lata temu została przejęta przez William Hill.

Kolejny z nowych członków zarządu – Andria Vidler – może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w marketingu oraz branży technologicznej. Od 2020 roku Vilder pełni funkcję dyrektora generalnego Tag EMEA. Zajmowała również wysokie stanowiska w Bauer Media i BBC, a wcześniej zasiadała w zarządzie Gamesys, gdzie przewodniczyła komitetowi ESG.

Randy Freer jest dyrektorem naczelnym The Freer Company, która dostarcza firmom wizję biznesową oraz porady dotyczące narracji marki. Przed założeniem The Freer Company był dyrektorem generalnym serwisu streamingowego Hulu.

Przejęcie William Hill przez 888 poskutkowało jednak nie tylko przybyciem nowych twarzy. Wiadomo już, że z grupą rozstają się między innymi – dotychczasowy CEO firmy – Urlik Bengtsson czy Chief Financial Officer – Eric Hageman.

Dodaj komentarz