Ogolna 29 marca 2023

Węgierski regulator wdraża nowe poprawki do ustawy o grach hazardowych

Węgierski regulator ds. gier hazardowych (SZTFH) wydał dekret wprowadzający nowe środki techniczne. To odpowiedź na zmiany w krajowej ustawie o grach hazardowych. 

Zmiana systemu

W lutym 2022 roku, Węgry wprowadziły przepisy mające na celu zakończenie państwowego systemu zakładów bukmacherskich, który został zastąpiony konkurencyjnym procesem licencjonowania. Poprzedni system został uznany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej za niezgodny z prawem.

Nowy system został uruchomiony 1 stycznia 2023 roku i wprowadził szereg wymagań dla wnioskodawców, którzy chcą rozpocząć działalność w kraju. Mowa m.in. o pięcioletnim doświadczeniu operatora w oferowaniu licencjonowanych gier online w państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ponadto prawo zabrania firmie uzyskanie licencji, jeżeli była zaangażowania w oferowaniu gier bez licencji w ciągu pięciu lat od daty złożenia wniosku.

Regulator wprowadza poprawki

Na ten moment węgierski regulator nie zatwierdził jeszcze żadnych wniosków od zagranicznych operatorów, wydając jedynie licencję byłemu monopoliście – Szerencsejáték Zrt. W styczniu 2023 roku Węgry wprowadziły kolejne przepisy zmieniające krajową ustawę.

Mowa o technicznych zmianach, które ułatwiają funkcjonowanie nowego rynku. Jedna z nich dotyczy umożliwienie użytkownikom możliwości wcześniejszej wypłaty. Zgodnie z nowymi przepisami, cash out ma podlegać takim samym zasadom i ograniczeniom, jakie obowiązują przy wypłacaniu wygranych. W dekrecie regulatora czytamy – Operator gier hazardowych jest zobowiązany do wyraźnego zwrócenia uwagi gracza na fakt, że korzystanie z funkcji cash out wiąże się ze zwiększonym ryzykiem nadmiernego hazardu i uzależnienia, a informacja ta powinna pojawić się w tekście promocji. 

tagi:Węgry

Dodaj komentarz