Ogolna 28 czerwca 2022

Wielka Brytania z planami zmian w systemie licencjonowania

autor: Mateusz Mazur
Brytyjska Komisja ds. Hazardu ogłosiła plany wprowadzenia nowego systemu licencjonowania. Ma on efektywniej wykorzystywać zasoby i pozwalać na szybsze przetwarzanie wniosków. 

Cztery grupy

Obowiązujący obecnie system opierał się na przydzielaniu każdemu operatorowi gier dedykowanego opiekuna. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie Komisja ds. Hazardu zamierza jednak odstąpić od tej metody działania. Nowa procedura zakłada utworzenie czterech grup, z których każda zajmowałaby się różnymi etapami i formami licencjonowania.

Jak wyglądać to ma w praktyce? “The Operating Licence New Group” zajmie się przetwarzaniem nowych wniosków. “The Change of Corporate Control Group” będzie rozpatrywać wnioski dotyczące zmian własnościowych dla obecnych operatorów. “The Operating Licence Vary Group” będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wniosków dotyczących zmian w udzielonych już licencjach. “Personal License Group” będzie natomiast odpowiedzialna za przetwarzanie wszystkich wniosków dotyczących licencji osobistych.

Wykorzystać zasoby

Komisja potwierdziła, że ​​pomimo planowanych zmian, początkowy proces składania wniosków pozostanie niezmieniony. Zgłoszenia przesyłane pocztą nie będą już jednak jednak przyjmowane.

– Zmieniamy nasze praktyki pracy, aby jak najlepiej wykorzystać zasoby. Pracując w ten sposób, mamy nadzieję, że od teraz wnioski przetwarzane będą znacznie szybciej. Mamy również nadzieję, że będziemy w stanie skuteczniej rozwiązywać pojawiające się problemy – czytamy w oświadczeniu Komisji.

Na tym jednak nie koniec zmian. Oświadczenie to pojawiło się niedługo po tym, jak Komisja wydała nowe wytyczne dotyczące ochrony klientów. Przepisy dotyczące graczy zagrożonych zostały ogłoszone w kwietniu i mają wejść w życie 12 września 2022 r.

Dodaj komentarz