Ogolna 23 października 2020

Wzrost przychodów NetEnt w trzecim kwartale 2020 roku

NetEnt uzyskał 521 mln SEK (60 mln USD) przychodów w III kwartale 2020 roku, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. 

Po opodatkowaniu zyski NeEnt wyniosły 167 mln SEK, czyli prawie dwukrotnie więcej niż 76 mln SEK odnotowane w zeszłym roku.

Wzrost przychodów

Firma oświadczyła, że EBITDA wyniosła 310 mln SEK z marżą 59%, wyższą niż w roku poprzednim – 196 mln SEK. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy przychody Grupy wyniosły 1,6 mld SEK, co stanowi 33% wzrost w porównaniu do 1,2 mld SEK w 2019 r. Tym samym EBITDA wyniosła 838 mln SEK, czyli o 41% więcej niż w zeszłym roku.

W trzecim kwartale NetEnt skupił się na integracji z Red Tiger i wydał łącznie 16 nowych gier. Grupa podpisała również umowy z operatorami na rynku amerykańskim, takimi jak DraftKings i William Hill.

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem, GGR na rynku amerykańskim wzrósł o 313% rok do roku i stanowił 10% całkowitego GGR grupy w III kwartale, co trzeba uznać za bardzo dobry wynik.

Przyszłość

Dyrektorka generalna NetEnt, Therese Hillman powiedziała: – W ciągu kwartału kontynuowaliśmy inwestycje w naszych strategicznych obszarach wzrostu w USA, czyli w Red Tiger i Live Casino. Co więcej biorąc pod uwagę naszą nową, niższą podstawę kosztów, dźwignię operacyjną działalności i silny plan produktowy, spodziewamy się dalszego wzrostu zysków i przepływów pieniężnych przez pozostałą część roku i później.

Hillman stwierdziła również, że złagodzenie blokad i powrotu wydarzeń sportowych pomogło znormalizować wzrost przychodów do poziomów sprzed COVID-19. Według dyrektor generalnej NerEnt, prognozy dotyczące przychodów NetEnt na ostatni kwartał roku pozostają pozytywne.

tagi:NetEnt