Ogolna 1 kwietnia 2022

Kolejny dostawca gier wchodzi do Kanady. Relax Gaming z licencją w Ontario

autor: Mateusz Mazur
Relax Gaming zamierza zwiększyć zasięg swoich usług i lada moment zadebiutuje na rynku kanadyjskim. Od 4 kwietnia produkcje Relax Gaming dostępne będą w zamieszkałej przez ponad 14 milionów osób prowincji Ontario. 

Atrakcyjny rynek

Relax Game wchodzi na świeżo uregulowany rynek. Podobnie jak wielu innych operatorów oferujących gry hazardowe, 4 kwietnia 2022 roku dostawca rozpocznie swoją działalność na terenie kanadyjskiej prowincji Ontario. Tamtejsza Komisja ds. Gier przyznała Relax Game licencję na prowadzenie działalności.

Z punktu widzenia operatora szczególnie ważna jest wielkość rynku w Ontario. Prowincję zamieszkuje przeszło 10 milionów potencjalnych graczy. Dla wielu dostawców jest to wyjątkowo lukratywna opcja, dlatego Relax Game będzie jednym z wielu operatorów, którzy 4 kwietnia rozpoczną swoją działalność w Kanadzie.

130 gier na początek

Przewiduje się, że Relax Game zadebiutuje w Ontario z około 130 grami. Operator dodaje, że rozpoczęcie swojej działalności w Kanadzie jest ważnym elementem strategii zakładającej ekspansję na rynki Ameryki Północnej. – Rozpoczęcie działalności w prowincji Ontario oznacza długo oczekiwany debiut na terenie Kanady i jest prawdziwym punktem zwrotnym dla branży w regionie – mówi Alexia Smilovic Rønde, główny specjalista ds. regulacji w Relax Game.

– Pragmatyczne regulacje i podejście Komisji ds. Gier do udzielania licencji powinny z czasem zapewnić dobre warunki dla wszystkich interesariuszy. Relax Gaming jest zachwycony, że może być częścią tej podróży od samego początku – dodaje Smilovic Rønde.