Ogolna 7 lipca 2020

Net Gaming przygotowuje się do wejścia na nowy rynek

Światowy gigant na rynku afiliacyjnym, Net Gaming przygotowuje się do wejścia na rynek holenderski. 

Net Gaming Europe, filia działająca na rynku europejskim, ujawniła, że ​​już rozpoczęła przygotowania do wejścia na holenderski rynek hazardu online, choć ten zostanie otworzony dopiero za około rok.

Przedwczesne przygotowania

Ustawa regulująca prawo hazardowe w Holandii wejdzie w życie w styczniu 2021 roku, a rynek zostanie otworzony dopiero w lipcu także tego roku. Tym samym organ regulacyjny De Kansspelautoriteit (KSA) przyjmowanie wniosków o wydanie licencji ma rozpocząć w pierwszej połowie 2021 roku.

Firma Net Gaming już teraz przygotowuje się do wejścia ustawy regulacyjnej w Holandii, ponieważ chce być jak najlepiej przygotowana, gdy to już nastąpi. Obecnie pracownicy Net Gaming zajmują się dostosowaniem oferty produktów, tak by były zgodne z holenderskimi przepisami.

Krok naprzód holenderskiej branży hazardowej

W oświadczeniu Net Gaming możemy przeczytać, że wiążą duże nadzieje z holenderskim rynkiem, gdy ustawa wejdzie w życie: – Wdrożenie ustawy o grach hazardowych online w Holandii jest dużym krokiem dla tego rynku. Nie mamy wątpliwości, że ten ruch okaże się trafiony i przyniesie wiele korzyści firmom z branży, jak i samej Holandii. 

Jak już wspomnieliśmy holenderski rynek ma być uruchomiony w lipcu przyszłego roku, ale plan ten może się zmienić. Holenderski minister ochrony zdrowia, Sander Dekker zastrzegł bowiem, że w związku z pandemią koronawirusa wprowadzenie ustawy w życie może się opóźnić.

Plany Net Gaming

Net Gaming oświadczył, że dalsze informacje w sprawie wejścia na holenderski rynek ogłosi po tym, jak opublikuje kolejne sprawozdanie finansowe. Tego należy spodziewać się 13 sierpnia.

Przypomnijmy, że poprzedni bilans finansowy nie był korzystny dla giganta na rynku afiliacyjnym, gdyż odnotowano straty w drugim kwartale 2020 roku, co miało związek z restrukturyzacją firmy.