Ogolna 16 sierpnia 2022

Novomatic z licencją na sloty online w Niemczech

Novomatic otrzymał niemiecką licencję na sloty online. Dzięki niej operator będzie mógł zlecić swojej spółce zależnej, BlueBet, prowadzenie działalności pod domeną novoline.de. 

Novomatic z licencją

Pierwszym operatorem, który otrzymał licencję w Niemczech na sloty online było Mernov MBH, a miało to miejsce na początku maja. Miesiąc później licencje otrzymały Tipwin oraz Ruleo, a w poprzednim tygodniu także Slotmagie oraz Merkur.

Tym samym Novomatic jest szóstym operatorem z licencją na sloty online. Nowe licencje pojawiły się wraz z wejściem w życie traktatu GlüNeuRStv, który został uchwalony 1 lipca ubiegłego roku. Wprowadził on szereg kontrowersyjnych przepisów jak chociażby wynoszący 2 euro limit stawki na maszyny wrzutowe i podatek 5,3% nakładany na obrót kasyn.

W Niemczech licencjonowaniem zajmuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu Saksonii Anhalt.

Czarna lista w Niemczech

Przypomnijmy, że niedawno Glücksspielbehörde (GGL), czyli niemiecki organ regulujący hazard, zwrócił się do dostawców usług internetowych z prośbą o zablokowanie dostępu do nielicencjonowanych witryn hazardowych. Jest to kolejny krok w stronę walki z szarą strefą.

Na szycie “czarnej listy” znalazł się nielicencjonowany dostawca, Lottoland. Dostęp do witryny tego operatora miał zostać zablokowany natychmiastowo. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz