Ogolna 1 września 2022

Randy Freer odchodzi z zarządu 888

autor: Mateusz Mazur
Randy Freer, który przed dwoma miesiącami dołączył do zarządu 888, zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji w trybie natychmiastowym. 

Freer rezygnuje po niespełna dwóch miesiącach

Na początku lipca 2022 roku 888 Holdings poinformowało, że skład zarządu spółki zasili trzech nowych członkówW tym gronie znalazł się między innymi, były dyrektor serwisu streamingowego Hulu, Randy Freer, którzy przed dołączeniem do 888 piastował funkcję dyrektora naczelnego The Freer Company. Nowy rozdział w karierze Amerykanina nie potrwał jednak długo, gdyż wraz z końcem sierpnia, Freer zrezygnował ze stanowiska. 888 wyjaśniło, że przyczyną tej decyzji były, niezwiązane z działalnością grupy, czynniki zewnętrzne.

– W imieniu zarządu chciałbym podziękować Randy’emu za jego wkład w działalność 888 i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział, pełniący funkcję prezesa niewykonawczego 888, Lord Mandelsohn. – Dzięki wysokim umiejętnościom i doświadczeniu naszej niedawno wzmocnionej rady nadzorczej, nadal dostrzegamy ekscytujące możliwości, by realizować strategię rozwoju grupy i generować większą wartość dla interesariuszy – dodał.

Przetasowania po przejęciu William Hill

Odejście Randy’ego Freera jest kontynuacją przetasowań w zarządzie grupy po przejęciu przez 888 aktywów William Hill poza Stanami Zjednoczonymi. W dniu 1 lipca br. ze swojego stanowiska ustąpił dotychczasowy CEO brytyjskiego operatora – Urlik Bengtsson, a firmę opuścił także CFO William Hill – Eric Hageman.

W pierwszej połowie 2022 roku 888 Holdings osiągnęło przychody w wysokości 332 milionów funtów, co jest wynikiem o 13% słabszym od tego osiągniętego w pierwszym półroczu 2021 roku. Czy w kolejnych miesiącach spółka zdoła poprawić swoje wyniki finansowe?

Dodaj komentarz