Ogolna 16 lipca 2020

Spadek przychodów GVC

GVC Holdings odnotował spadek przychodów o 11% rok do roku w pierwszej połowie 2020 r. Za główny powód takiego wyniku finansowego uważa się oczywiście kryzys branży, który wywołała pandemia koronawirusa. 

Dobra sytuacja GVC Holdings

Co ciekawe pomimo spadku obrotów w pierwszym półroczu 2020 roku o ponad 10% odchodzący dyrektor generalny GVC, Kenneth Alexander pochwalił dobre wyniki działalności internetowej spółki w tym okresie. Tym samym stanowisko operatora jest takie, że pierwsze półrocze – pomimo pandemii – może być dobrym prognostykiem na pozostałe sześć miesięcy.

Oczywiście spadek przychodów był całkowicie spowodowany zamknięciami w handlu detalicznym. Jedynie w Wielkiej Brytanii GVC z tego powodu odnotował spadek obrotów o 50%. Jeśli chodzi o postawione stawki w tym okresie – spadek wyniósł 52%. Podobny wynik operator odnotował  w całej Europie, ponieważ tutaj obroty spadły o 48%, ale suma postawionych stawek spadła już o 54%.

Optymistyczny wynik w sieci online

Spadki w sieci retail można było przewidzieć, ponieważ większość punktów GVC w trakcie pandemii zostało zamkniętych na około trzy miesiące. Dobre wyniki operator odnotował jednak w sieci online, ponieważ w pierwszym półroczu 2020 roku zwiększył przychody o 31%. Informacja ta jest o tyle optymistyczna, ponieważ wiele wydarzeń sportowych od marca do kwietnia zostało przełożonych lub odwołanych. W tym Euro 2020 w piłce nożnej oraz Igrzyska Olimpijskie.

Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności, w jakich obecnie działa grupa, dwucyfrowy wzrost przychodów netto z gier online we wszystkich naszych głównych regionach to bardzo dobry wyniki – powiedział dyrektor generalny GVC Kenneth Alexander, który ogłosił dzisiaj, że ustąpi ze swojego stanowiska. Jego miejsce zajmie Shay Segev.

Kilkaset milionów zysku

Grupa GVC poinformowała, że w pierwszej połowie roku zysk przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji wyniesie od 340 do 350 milionów funtów. Operator powiedział, że „solidne i zdecydowane zarządzanie kosztami” pozwoliło mu osiągnąć tak dobry wynik.

Warto przypomnieć, że GVC w ostatnim czasie zainwestowało w spółkę joint venture BetMGM z MGM Resorts. Co więcej pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią doszło do migracji marki Ladbrokes Coral. Natomiast w lutym akcjonariusze zatwierdzili przeniesienie siedziby operatora oraz rezydencji podatkowej do Wielkiej Brytanii.

Odpowiedzialna gra

GVC znacznie rozszerzyło swój projekt dotyczący odpowiedzialnej gry. Dobrowolnie bowiem wprowadzono funkcję ustawiania limitów stawek, co umożliwiło klientom bezpieczniejsza grę. Zablokowano również możliwość zwrotu wypłat zanim zaleciła to Komisja Hazardowa.

Koncentrujemy się na tym, by nasi klienci mieli odpowiednie narzędzia, które umożliwią im jak najlepszą kontrolę własnej gry. Wdrażamy również własną technologię, która monitoruje graczy potencjalnie narażonych na uzależnienie od hazardu. W razie potrzeby zawsze będziemy interweniować, by pomóc takim klientom – powiedział Kenneth Alexander.