Ogolna 3 czerwca 2020

Formuła 1 rozpocznie sezon w lipcu

We wtorek władze Formuły 1 opublikowały harmonogram na pierwszą część sezonu 2020 roku. Zmagania najlepszych kierowców świata rozpoczną się na początku lipca, co z całą pewnością ucieszy firmy bukmacherskie, które będą mogły rozszerzyć swoją ofertę o kolejne popularne zmagania sportowców. 

Opóźniony start sezonu

Początkowo sezon F1 2020 miał rozpocząć się 15 marca w Melbourne w Australii, ale organizatorzy zostali zmuszeni do przełożenia wyścigu z powodu pandemii koronawirusa. W ostatnim czasie w Europie pandemia jest jednak opanowywana, a to oznacza, że można organizować rozgrywki sportowe. Tym samym władze Formuły 1 opublikowały harmonogram ośmiu wyścigów na Starym Kontynencie. Choć możliwe, że ta liczba się zwiększy, jeśli pandemia koronawirusa zostanie wygaszona.

Grand Prix Austrii na inaugurację

Skrócony sezon rozpocznie od dwóch wydarzeń w Austrii, które odbędą się w dniach 3-5 lipca oraz tydzień później w dniach 10-12 lipca. Kolejnym gospodarzem wyścigów będą Węgry w dniach 17–19 lipca, podczas gdy brytyjski tor Silverstone zorganizuje podwójne zawody w weekendy od 31 lipca do 2 sierpnia i od 7 sierpnia do 9 sierpnia. Ostatnimi krajami, które według obecnej rozpiski będą gościć kierowców Formuły 1 będą Hiszpania, Belgia, a także Włochy.

W ciągu ostatnich tygodni pracowaliśmy niestrudzenie ze wszystkimi naszymi partnerami i zespołami, aby stworzyć zmieniony kalendarz otwarcia na 2020 r., który pozwoli nam wznowić wyścigi w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Na razie zakładamy, że wyścigi będą odbywały się za zamkniętymi drzwiami, ale mamy nadzieję, że ta decyzja się zmieni. Fani są niezwykle ważni.Pod wieloma względami ścigamy się dla nich, dlatego chcielibyśmy mieć widzów podczas wyścigów – powiedział Dyrektor generalny Formuły 1, Chase Carey

Myślę jednak, że zdajemy sobie sprawę z wymagań związanych z bezpieczeństwem i zagrożeń, które nadal istnieją. Chcemy mieć kibiców, ale tylko wtedy, kiedy uczciwie przyznamy, że może się to odbyć w sposób bezpieczny dla wszystkich zaangażowanych w ten sport. Rozmawialiśmy o celu, jakim jest obecność kibiców jesienią. Być może trybuny nie będą wypełnione po brzegi, ale chodzi o udział choćby ograniczonej liczby widzów. Liczymy, że to się uda, choć tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne dla wszystkich – dodał Carey.

Formuła 1 dołącza więc do kolejnych rozgrywek sportowych, które zdecydowały się rozpocząć lub dokończyć sezon. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu wróciła piłkarska Bundesliga, a swój powrót ogłosiły już także Premier League i Primera Division. Z całą pewnością cieszy to firmy bukmacherskie, którym od połowy marca obroty spadły nawet o 60%, ponieważ niemal wszystkie rozgrywki sportowe zostały zakończone lub przełożone.