Wyścigi konne 2 czerwca 2020

Wyścigi konne w Walii wrócą w połowie czerwca

Brytyjski Urząd Wyścigów Konnych osiągnął porozumienie z walijskimi torami wyścigowymi, aby wznowić zawody od 15 czerwca. 

Walia wznawia wyścigi konne

Aż trzy miesiące będzie trwała przerwa w Walii od wyścigów konnych. Wszystko oczywiście było spowodowane pandemią koronawirusa. Teraz już jednak wiadomo, że zawody w Walii zostaną wznowione 15 czerwca. Tym samym jest to kolejny kraj po Polsce, Anglii, Hiszpanii, czy Szkocji, który zdecydował się wznowić wyścigi konne.

Początkowo zawody będą się odbywały wyłącznie na torze wyścigowym Chepstow, a wyścigi zaplanowano na 15, 23 i 30 czerwca, a także 3 i 9 lipca. Z kolei 12 lipca odbędzie się Bangor-on-Dee, który zostanie rozegrany w ramach sezonu letniego.

Nowe realia wyścigów konnych

Oczywiście walijskie wyścigi konne nie tylko będą odbywały się bez kibiców, ale także według nowych zasad bezpieczeństwa.

Cieszę się z powrotu wyścigów w Walii na Chepstow w przyszłym miesiącu, ponieważ było to naszym priorytetem. Chcieliśmy by wszystkie kraje Wielkiej Brytanii, w jak najszybszym czasie wróciły do zawodów. I to nam się udało. Mogę zapewnić, że wszystkie osoby, które organizują zawody będą przestrzegały zasad bezpieczeństwa, które zostały już opublikowane. Wszystkim nam zależy na tym, by zawody odbywały się w bezpiecznych warunkach – powiedział Nick Rust, dyrektor Brytyjskiego Urzędu Wyścigów Konnych.