Ogolna 5 października 2020

Zmiana terminu. Targi ICE London i iGB Affiliate odbędą się pod koniec czerwca

Pandemia koronawirusa po raz kolejny wpłynęła na przesunięcie targów branżowych w Londynie. Tym samym kolejne edycje ICE London i iGB Affiliate odbędą się w czerwcu w ExCeL London Exhibition Centre.

Konkretniej ICE London odbędzie się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca, a iGB Affiliate London rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 2 lipca. A to nie koniec zmiany terminów, ponieważ iGB Live 2021 w Amsterdamie również zostanie przeniesione o kilka miesięcy. Odbędzie się bowiem w dniach od 28 września do 1 października.

Pandemia koronawirusa, a targi branżowe

Już kilka miesięcy temu pisaliśmy, że przez pandemię koronawirusa targi branżowe mogą stracić na znaczeniu. I taki obraz obserwujemy, ponieważ po raz kolejny doszło do zmiany terminów tych najbardziej prestiżowych i zarazem jednych z najważniejszych spotkań branżowych.

Przyczyna zmiany terminu jest jak najbardziej oczywista. Otóż nadal w związku z pandemią utrzymuje sie niepewność na wielu rynkach, w tym także branży rozrywkowej. Organizatorzy po wielu konsultacjach doszli więc do wniosku, że trzeba zmienić termin targów. Wszystko po to, by branżowe spotkanie odbyło się wtedy, gdy złagodzone zostaną przepisy dotyczące podróży służbowych.

Kolejna zmiana terminu

Warto zaznaczyć, że to już druga zmiana terminu ICE London i iGB Affiliate London. Początkowo imprezy zostały przełożone z lutego na kwiecień. Obecnie, jak wyżej wspomnieliśmy, targi zaczną się 29 czerwca i skończą 2 lipca. Decyzja ta została podjęta po wielu konsultach, po to by jak najwięcej interesariuszy zjawiło się w Londynie.

Przeniesie targów na końcówkę czerwca zapewnia szereg zalet w porównaniu z kwietniem, między innymi umożliwia jak najlepsze zagospodarowanie sal ExCeL London. Oprócz znaczących korzyści logistycznych organizatorzy podkreślają również, że dodatkowe miesiące pozwolą wielu firmom z branży wrócić na odpowiednie tory, a to także bardzo ważny aspekt, by imprezy były udane.

Przyszłość ICE i IGB

Twórcy targów informują, że patrzą w przyszłość, a co za tym idzie planują, że ICE i IGB będą po raz pierwszy transmitowane na żywo na całym świecie. Co więcej pojawi się wiele nowych funkcji cyfrowych, które będą oferować uczestnikom jeszcze bardziej dynamiczne i hybrydowe doświadczenie. Dzięki temu targi zwiększą swój globalny zasięg.

Poza tym organizatorzy planują stworzyć platformy do nawiązywania kontaktów, nauki, rozrywki i rozwoju biznesu, aby zapewnić, że ICE London i iGB Affiliate London będą nadal wspierać branżę, a także podnosić morale wielu firm. Zapewniają przy tym, że prestiż targów – pomimo nowych czasów – nie ulegnie zmianie.

Oczywiście, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, redakcja Interplay tradycyjnie już zjawi się na targach w Londynie, na których rok temu była oficjalnym partnerem medialnym imprezy.